Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson

Khabib Nurmagomedov kontra  Tony'ego Fergusona.  Kto wygra?

Walka pomiędzy Khabibem i Tonym miała się odbyć co najmniej 5 razy. Ale za każdym razem, gdy nie mogli  spotkać się w klatce, kontuzje następują po kolei.
Ale pod koniec 2019 roku nasz Orzeł i Tony ponownie podpisali kontrakt na prowadzenie walki.

Chronologia nieudanych walk:
Po raz pierwszy ci dwaj zawodnicy mieli spotkać się w 2015 roku, ale Eagle doznał kontuzji żeber. Zastąpił go Edsonktóry został uduszony w drugiej rundzie.
Następnie w 2016 roku Ferguson doznał kontuzji i walka została odwołana. A już w 2017 roku Khabib trafił do szpitala z powodu katastrofalnej utraty wagi przed walką.
W 2018 roku Tony ponownie zrywa więzadło kolanowe i ta sekwencja wydaje się być nieprzerwana…


Po takiej chronologii nikt nie wierzył, że kiedykolwiek dojdzie do bitwy między nimi. Nawet sam Dana White powiedział, że już nigdy nie zorganizuje pojedynku między tymi dwoma sportowcami.
Ale nadal będzie musiał zorganizować tę walkę w 2020 roku.
Tony zaproponował walkę w grudniu, ale Khabib ignoruje tę ofertę. Według nieoficjalnych danych bitwa odbędzie się w kwietniu. Miejmy nadzieję.

Dlaczego Nurmagomedov może przegrać?
Dziś mistrzem wagi lekkiej jest Khabib Nurmagomedov, a tym, który chce ukraść ten tytuł, jest Tony.
klasa wagowa!Pod tym względem on i Tony są tacy sami, ale warto zauważyć, że poprzednie walki Khabiba toczyły z rywalami, którzy byli w wadze piórkowej. A Tony ma pełną wagę. Chabibowi będzie oczywiście trudno na ziemi.
Jak wszyscy wiemy, Khabib jest bardzo wytrzymały, potrafi wyczerpać przeciwnika w rundzie. Ferguson ma tę samą umiejętność, wyczerpuje przeciwnika. Ciekawie będzie zobaczyć, kto w końcu okaże się bardziej odporny.

Kołysanie rąk to główna cecha Tony'ego. Wszyscy przeciwnicy Chabiba byli słabi, przez co zmniejszali dystans, aby uderzyć. Khabib użył tego i zszedł na ziemię, gdzie nie ma sobie  równych.Ale z Tonym to nie zadziała, ponieważ jego ramiona są długie i bez problemu dotrze do Nurmagomedova.
A stan psychiczny uzupełnia tę listę. Obaj sportowcy utrzymują zwycięską passę. Khabib ma 31, a Tony 12. I wszyscy nie chcą przerywać tej passy i będą walczyć do końca. Powodzenia z 1win !

Uwagi 0