Spotkanie CSKA i DYNAMO

Dziś, 25 grudnia, stołeczne CSKA i Dynamo spotkają się w ramach regularnych mistrzostw KHL. Jaką pasję obiecują nam te derby? Przeanalizujmy sytuację razem z ekspertami 1 WIN.


CSKA vs Dynamo

Obie drużyny są obecnie faworytami turnieju. Drużyna wojskowa zaledwie wczoraj wygrała u siebie 3-2 z Metallurgiem, wyprzedzając na punkty Ak Barsa. CSKA ma równie znaczące wyniki. W ciągu ostatnich pięciu sezonów klub 4 razy był liderem spotkań, przegrywając raz z St. Petersburg.

Dynamo szturmem wynikami, w sezonie 2016/17 klub był na 4 miejscu, w sezonie 2017/18 w ogóle nie awansował do play-offów. Udało im się jednak zakończyć ostatni sezon w TOP 10, na 5. miejscu.

Seria 6 zwycięstw

Drużyna armii moskiewskiej, będąca liderami mistrzostw, zaskakuje nieudanymi meczami u siebie. Dziś zajmują 18 miejsce w tabeli 24 uczestników. Ciekawe, że CSKA w głównym czasie wygrała prawie połowę meczów rozgrywanych na własnym boisku, a od 24 października do 2 grudnia wyróżniła się serią pięciu porażek na własnym boisku.

Wciąż udało im się dogonić Ak Bars dzięki zwycięskiej passie, która rozpoczęła się 4 grudnia. Zaczęło się to od derbów z Dynamo. Od tego czasu CSKA wygrywa jeden po drugim - 6 meczów z rzędu w regulaminowym czasie. 


Najlepsza obrona KHL

CSKA wyróżniają się tym, że na ogół wpuszczają bardzo mało do własnych bram. Silna obrona to znak rozpoznawczy klubu. W minionym sezonie zespół zaskoczył swoim wynikiem - tylko 75 goli straconych w 62 meczach. Prawie jeden na mecz.

 

Super wynik 11:2 w dwóch ostatnich meczach

Dynamo, w przeciwieństwie do drużyny wojskowej, opiera się na strategii ataku i oczywiście im się to udaje. 115 bramek dało im prowadzenie. Po pokonaniu przez CSKA Dynamo oddaje mistrzostwo każdemu, wygrywając po zwycięstwie. Na wyjeździe klub z pewnością nie jest zbyt imponujący w swojej grze; na szosie pod względem liczby zdobytych punktów zajmują dopiero 14 miejsce. 


12 derbów bez wygranych 

Od 2017 roku, kiedy Dynamo pokonało CSKA z wynikiem 1:0, konfrontacja między tymi klubami nie ustała. Podczas 12 meczów biało-niebieskie nie mogą się w żaden sposób rewanżować, co prawda w regulaminowym czasie, w dogrywce było jeszcze jedno zwycięstwo.

W mistrzostwach 2017/18 trzykrotnie zwyciężyła drużyna armii. Jednak do tego w ostatnim spotkaniu zajęła seria strzelanin. Ale w ostatnich mistrzostwach CSKA odniosła miażdżące zwycięstwo 3:1 na wyjeździe i 5:1 u siebie. Tej wiosny obaj rywale spotkali się w Pucharze Gagarina - ¼ finału.

CSKA wygrała mecz u siebie (4:1), ale już w 2 oddała piłkę przeciwnikowi (0:1), tracąc krążek na samym początku dogrywki. To zwycięstwo było ich ostatnim. CSKA odniosła jeszcze 2 zwycięstwa na wyjeździe (4:0 i 2:1) i jedno u siebie (3:2).

Zauważ, że 4 mecze z rzędu CSKA wygrało z Dynamem, ale z wyraźnym marginesem: oba spotkania w tym sezonie zakończyły się ich zwycięstwami z podobnymi wynikami 2:1.

Oczywiście CSKA jest niekwestionowanym liderem: bukmacherzy ustalili kursy na jego zwycięstwo na 1,6 , 4,55 na remis i 5,86 na zwycięstwo Dynama.

Twoje prawo do wyboru! Możesz obstawiać każdą z drużyn z handicapem: na drużynę wojskową - od (-1,6) do 2,1, na dynamo - od (1,6) do 1,75. 

Życzymy udanych zakładów i wysokich kursów! Bądź z 1win .

Uwagi 2

Вовик
Вовик 11 февраля 2020 13:37
Ну в целом наши молодцы. Грамотно сыграли! Да ещё и выйграла. Овечки на нам не хватает, скучаем 
rent0106 Offline 19 февраля 2020 20:04
Цитата: Вовик
Ну в целом наши молодцы. Грамотно сыграли! Да ещё и выйграла. Овечки на нам не хватает, скучаем 
ДА,наши молодцы. Есть че гордиться