Co zrobią z rosyjskimi łyżwiarzami figurowymi? Wszystko jest w rękach WADA

Rosyjska reprezentacja w łyżwiarstwie figurowym 1 zwycięzca

Co dziwne, w tym roku nasz kraj ponownie został wykluczony z zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Wynika to z faktu, że WADA - Komitet Antydopingowy ponownie zakazał eksponowania symboli Federacji Rosyjskiej. To nie pierwszy raz, kiedy ta historia się powtarza, w zeszłym roku na Letnich Igrzyskach Olimpijskich nasza flaga była już zakazana, sportowcy występowali pod neutralną białą flagą. Oczywiście nieprzyjemne jest to, że zamiast uczciwej walki widzimy kategoryczne potępienie naszych sportowców. Przynajmniej faceci na to nie zasługują.

Młodsze pokolenie już dorasta, aby zastąpić naszych zasłużonych sportowców. Co powinni zrobić i jaka jest ich wina? Sport powinien pozostać sportem, sportowcy nie powinni brać udziału w walkach politycznych.Szczerze mówiąc bezczynność naszych urzędników i stanowisko rosyjskiej komisji sportowej po prostu niszczą potencjał naszej sportowej młodzieży, bo bez udziału w poważnych zawodach nie mają oni wielkiej przyszłości, o której marzy każdy sportowiec.

Chociaż nie wszędzie jest tak smutno. Nasi biathloniści i sprinterzy mają szansę dostać się na Igrzyska Olimpijskie pod naszym rodzimym tricolorem (o ile oczywiście nie zastąpi go biała flaga). Ale już dla łyżwiarzy wszystko jest zdeterminowane i zakazane. Teraz nasi łyżwiarze mają tylko jeden wybór, udział z neutralnego kraju. To wstyd dla dziewczyn i dla kraju.

Rosyjscy sportowcy nie mają wielkiej przyszłości bez olimpiad.

Łyżwiarze jako pierwsi docenią tę wiadomość, ponieważ tacy są. Będą jednymi z pierwszych, którzy odczują ten ból wydalenia rosyjskiego boru z igrzysk olimpijskich w Montrealu. I nie zdecyduje o tym jakaś rada federacji, ale WADA, gdzie wszystko jest  związane z polityką wobec Rosji. WADA może oczywiście wysłać zaproszenie niektórym łyżwiarzom, ale jest to mało prawdopodobne. Najsmutniejsze jest to, że nasi najsilniejsi uczestnicy nie zostaną zaproszeni. Każdy ma swoje cele i korzyści.

Na igrzyskach w Pjongjangu naszej drużynie brakowało Aleksandry Stiepanowej, Kseni Stolbovej i Iwana Bukina. Nie byliśmy nawet w stanie podać przyczyny wykluczenia ich z listy.A co powiedzieć o Aleksandrze Trusowej, Alenie Kostornej , Annie Szczerbakowej, 13-letniej Camilli Valievua? Każdy z nich może ubiegać się o złoto olimpijskie. Nie chcę eskalować sytuacji frazesami o „złamanych losach” i „zrujnowanych karierach”, ale dziewczyny są naprawdę bardzo bolesne i bardzo wstydzą się  uczciwych ” igrzysk olimpijskich.

Za wcześnie, by zapomnieć o Miedwiediewie i Zagitowej, choć już na igrzyskach olimpijskich udowodnili swoją wyższość nad całym światem, ale tym razem znów będą musieli grać pod neutralną flagą. A to jest bardzo nieprzyjemne dla nas wszystkich, także dla nich. Jesteśmy pewni, że czeka na nich niejedna nagroda olimpijska.

Na co wymieniono rosyjskich łyżwiarzy?

Decyzja WADA grozi zakazem wszystkich zawodów międzyregionalnych w Rosji, co natychmiast doprowadzi do spadku rankingu naszych sportowców. Możemy również stracić sędziowanie u ISP.

Możemy o tym długo mówić, ale podsumowując... Bardzo mi przykro z powodu dziewczyn, które będąc bardzo  młodymi zawodniczkami nie będą mogły wziąć udziału w olimpiadzie. Szkoda im, ich przyszłości i sportowej przyszłości naszego kraju. Powodzenia z 1win !

Uwagi 3

Наташа. Л
Наташа. Л 6 декабря 2019 09:41
Добрый день
Да, очень обидно за наших спортцменов, ведь они практически не виноваты.  Опять политики спорят между собой, и почему должны страдать спортсмены? Просто этими действиями они губят молодые таланты. Очень жалко и обидно 
Veron
Veron 6 декабря 2019 09:53
Очень жалко девочек. Ведь в таком уже юном возрасте они достигли многово. А вот ВАДА это марионетка, которой как захотят, так и верят. В наше время спорт стал не честным. 
rent0106 Offline 7 декабря 2019 19:01
Цитата: Наташа. Л
Добрый день
Да, очень обидно за наших спортцменов, ведь они практически не виноваты.  Опять политики спорят между собой, и почему должны страдать спортсмены? Просто этими действиями они губят молодые таланты. Очень жалко и обидно 
ДА, Это очень большая потеря для нас и всей России. Будем следить и надеяться на лучшее 

Цитата: Veron
Очень жалко девочек. Ведь в таком уже юном возрасте они достигли многово. А вот ВАДА это марионетка, которой как захотят, так и верят. В наше время спорт стал не честным. 
Согласный с вами!